| MOQ: | 500g, 1kg ή 25kg για δείγμα, 1000kg για εμπορική παραγγελία |
| Τυπική συσκευασία: | Καθαρό Βάρος 25kg ή 200kg/συσκευασία |
| Προθεσμία παράδοσης: | Σε 3 εργάσιμες |
| Τρόπος πληρωμής: | T/T,LC,OA |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού: | 3000 τόνοι/μήνας |
1Το 4-διχλωροβενζόλιο (p-διχλωροβενζόλιο) είναι οργανική ένωση με χημικό τύπο C6H4Cl2.Αυτή η ένωση χρησιμοποιείται ευρέως ως απολυμαντικόΗ ουσία είναι επίσης σημαντικό ενδιάμεσο προϊόν στην παραγωγή άλλων χημικών προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων των πολυμερών και των αγροχημικών προϊόντων.
Αριθμός CAS:106-46-7
Μοριακός τύπος:C6H4Cl2
Συνώνυμα:p-Διχλωροβενζόλη, PDCB, 1,4-DCB, παραδιχλωροβενζόλη
| Ιδιοκτησία | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Εμφάνιση | Λευκό κρυσταλλικό στερεό |
| Οσμή | Δυνατή, αρωματική, σαν νάτλιο |
| Μοριακό βάρος | 1470,00 g/mol |
| Σημείο τήξης | 53-54°C (127-129°F) |
| Σημείο βρασμού | 174°C (345°F) |
| Σφιχτότητα | 10,25 g/cm3 σε θερμοκρασία 20°C |
| Πίεση ατμού | 00,15 mmHg σε θερμοκρασία 20°C |
| Διαλυτότητα στο νερό | Πολύ χαμηλή (περίπου 79 mg/l σε 25°C) |
| Σημείο ανάφλεξης | 65°C (149°F) |
| Θέρμανση αυτόματης ανάφλεξης | > 500°C |
| Δείκτης διάθλασης | 1.5285 σε 55°C |
| Καθαρότητα | ≥ 99,5% |
1Το 4-διχλωροβενζόλιο παράγεται κυρίως με χλωρίωση του βενζόλιου ή του χλωροβενζόλιου παρουσία καταλύτη (π.χ. χλωριούχου σιδήρου).