| MOQ: | 500g, 1kg or 25kg for sample, 1000kg for commercial order |
| Τυπική συσκευασία: | Net Weight 25kg or 200kg/package |
| Προθεσμία παράδοσης: | In 3 working days |
| Τρόπος πληρωμής: | T/T, LC, OA |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού: | 3000 τόνοι/μήνας |
Το υγρό καουτσούκ από πολυβουταδιένιο ακρυλονιτρίλιο με τερματισμό καρβοξυλίου (CTBN) είναι ένας μοναδικός τύπος υγρού καουτσούκ που συνδυάζει πολυβουταδιένιο και ακρυλονιτρίλιο.που έχουν καρβοξυλικές λειτουργικές ομάδες στα άκρα της αλυσίδαςΗ τροποποίηση αυτή βελτιώνει σημαντικά τη συμβατότητά του, οδηγώντας σε βελτιωμένη προσκόλληση και εξορθολογισμένη επεξεργασία.
Στόχος βιομηχανίες και εφαρμογές:Συλλέκτες, Σφραγιστικά, Επιχρίσεις, Συνθετικά και Ελαστομερή.
| Ιδιοκτησία | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Χημική δομή | Συπολυμερές πολυβουταδιενίου και ακρυλονιτρίλης με τερματισμό καρβοξυλίου |
| Εμφάνιση | Πιεσμένο υγρό, συνήθως κίτρινο έως σκούρο καφέ |
| Σφιχτότητα | Διαφέρει ανάλογα με το μοριακό βάρος, συνήθως μεσαίας έως υψηλής ιξώδους |
| Σφιχτότητα | Περίπου 1,0 - 1,1 g/cm3 |
| Λειτουργικές ομάδες | Ομάδες καρβοξυλίου (-COOH) στα άκρα της αλυσίδας |
| Περιοχή θερμοκρασίας | -40 °C έως +100 °C |
| Διαλυτότητα | Λύσιμος σε οργανικούς διαλύτες· περιορισμένη διαλυτότητα στο νερό |
| Αριθμός οξέων | Συνήθως 20-50 mg KOH/g |
| Μοριακό βάρος | Διαφέρει (συνήθως μεταξύ 10.000 και 100.000 g/mol) |
| Τύπος θεραπείας | Συνήθως επεξεργασμένα με ισοκυανάτες ή άλλους παράγοντες διασταύρωσης |
| Συνθήκες αποθήκευσης | Φυλάσσεται σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από το φως |
| Χρονοδιάγραμμα διατήρησης | Συνήθως 1-2 χρόνια όταν αποθηκεύεται σωστά |
Το Carboxyl-Terminated Polybutadiene Acrylonitrile (CTBN) είναι ένα ειδικό υγρό καουτσούκ γνωστό για την εξαιρετική ευελιξία, αντοχή και προσκόλληση του.Το CTBN χρησιμοποιείται ευρέως ως σκληροποιητικό στα εποξικά σκευάσματα και σε άλλες ρητίνες για τη βελτίωση της μηχανικής απόδοσης και τη βελτίωση της αντοχής σε κρούσηΟι τελικές ομάδες του καρβοξυλικού οξέος επιτρέπουν αποτελεσματική χημική σύνδεση με άλλα υλικά.
| Ιδιοκτησία | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Χημική ονομασία | Καρβοξυλοτελειωμένο πολυβουταδιένιο ακρυλονιτρίλιο |
| Αριθμός CAS | Δεν προσδιορίζεται |
| Μοριακό τύπο | Διαφέρει |
| Εμφάνιση | Πυκνό υγρό, συνήθως κίτρινο ή κεχριμπαρένιο |
| Σφιχτότητα | Μέτρια έως υψηλή ιξώτεια |
| Διαλυτότητα | Λύσιμο σε οργανικούς διαλύτες, αδιάλυτο σε νερό |
| Θερμοκρασία μετάβασης του γυαλιού (Tg) | Διαφέρει ανάλογα με τη σύνθεση |
Ε1: Τι είναι το πολυβουταδιενοακρυλονιτρίλιο με τερματισμό καρβοξυλίου (CTBN);
Α1: Το CTBN είναι ένα υγρό καουτσούκ γνωστό για την αντοχή και την ευελιξία του, το οποίο χρησιμοποιείται συχνά για την ενίσχυση των μηχανικών ιδιοτήτων των συστημάτων εποξειδίου και πολυουρεθανίου.
Ε2: Είναι ασφαλές το CTBN για χρήση σε καταναλωτικά προϊόντα;
Α2: Ναι, το CTBN μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια σε συνθέσεις σύμφωνα με τις κανονιστικές κατευθυντήριες γραμμές· ωστόσο, θα πρέπει να συμβουλεύονται ειδικά δεδομένα ασφάλειας.
Ε3: Πώς ενσωματώνεται το CTBN στις συνταγές;
Α3: Το CTBN συνήθως αναμειγνύεται σε συστήματα ρητίνης κατά τη διαδικασία σύνθεσης για να εξασφαλιστεί η βέλτιστη ανάμειξη και αποτελεσματικότητα.
Ε4: Ποια είναι τα τυπικά επίπεδα χρήσης για το CTBN;
Α4: Οι τυπικές συγκεντρώσεις κυμαίνονται από 5% έως 20%, ανάλογα με τις επιθυμητές ιδιότητες και τις ειδικές ανάγκες εφαρμογής.
Ε5: Μπορεί το CTBN να χρησιμοποιηθεί σε υδατομεταφερόμενα σκευάσματα;
Α5: Το CTBN χρησιμοποιείται γενικά σε συστήματα που βασίζονται σε διαλύτες· ενδέχεται να απαιτούνται τροποποιήσεις για τη συμβατότητα με συστήματα που χρησιμοποιούνται στο νερό.